Schody granitowe – eleganckie schody zewnętrzne

Wybór odpowiednich schodów zewnętrznych może nastręczać dużo trudności. Wtedy, gdy liczy się stylowy wygląd, a także trwałość na lata, doskonałym wyborem będą schody granitowe!

Ze względu na niszczące czynniki zewnętrzne, schody na zewnątrz mogą być wykonane tylko z określonych typów materiałów. Wśród nich znajduje się także kamień naturalny. Schody kamienne uznawane są za najbardziej eleganckie, wszechstronne oraz trwałe – mogą posłużyć na wiele lat i stale zachwycać swoim wyglądem. Wśród materiałów rekomendowanych do ich wykonania znajduje się przede wszystkim granit. Jakie są jego główne zalety?

Granit – najlepszy kamień na zewnątrz

Granit jest popularną skałą głębinową, która zbudowana jest z kwarcu. Posiada charakterystyczną, ziarnistą strukturę, która odpowiada także za jego nazwę – „granum” to po łacinie „ziarno”. Skały granitowe rozpowszechnione są na całym świecie, w tym także wydobywane są w Polsce. W naszym kraju największe zasoby granitu znajdują się w Karkonoszach oraz w Tatrach. Granit jest skałą doskonale nadającą się na zewnątrz, ponieważ zapewnia on doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Dostępny jest również w wielu interesujących wariantach kolorystycznych do wyboru, dlatego można łatwo dopasować go do charakteru budynku i jego otoczenia.

Zewnętrzne schody granitowe – sprawdzony wybór

Skała granitowa jest bardzo często wybierana na schody zewnętrzne. Schody granitowe – https://uslugikamieniarskie.com/produkty-i-uslugi/schody/cennik-schodow/ to w tym przypadku propozycja bardzo dobra, gdyż granit jest odporny nie tylko na wilgoć, ale również bardzo twardy – może on wówczas posłużyć na długi czas. Stylowe schody granitowe chętnie wybierane są do różnych budynków, w tym między innymi do domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej. Aktualnie efektowne schody granitowe można zamówić w praktycznie każdym zakładzie kamieniarskim. Klient może liczyć wówczas na kompleksową obsługę – od momentu wykonania projektu, poprzez pomoc w doborze materiału, a skończywszy na fachowym montażu gotowych schodów.