Jakie lampy wybrać?

Lampy służą nie tylko, choć głównie, do oświetlania pomieszczeń. Pełnią one także rolę dekoracyjną. Ich wybór do mieszkania powinien być zatem przemyślany, aby dobrze pasowały do panującego stylu. Do wyboru są lampy szklane, sufitowe, stojące i stołowe.

Lampy stołowe

Świetnie pełnią funkcje doświetlającą. Zazwyczaj służą one głównie do dekoracji niż praktycznego korzystania z nich. Szeroki wybór wzorów pozwala wybrać odpowiednie do stylu pomieszczenia. Designerskie lampy wiszące – https://designd10.pl/pl/c/Lampy-wiszace/37 to świetne i nieszablonowe rozwiązanie na upiększenie oraz wypełnienie pustej przestrzeni. W zależności od pomieszczenia można wybrać lampy z płóciennym kloszem lub czaszki. Wybór jest naprawdę ogromny.

Lampy szklane

Od wielu lat goszczą w wielu domach. Idealnie rozpraszają światło, dzięki przezroczystemu kloszowi, który może być w najróżniejszym kształcie. Świetnie wkomponują się w każde mieszkanie. Można je spotkać w domach urządzonych w stylu skandynawskim, loftowym, boho, czy klasycznym. Są funkcjonalne, praktyczne i pięknie się prezentują. Dużą zaletą lamp szklanych jest to, że bardzo łatwo i szybko się je czyści — wystarczy przetrzeć szmatką.

Lampy sufitowe

Nieodłączny element każdego pomieszczenia. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, jakie rzucają się w oczy po przekroczeniu progu mieszkania. Fantazja projektantów i twórców tego typu lamp zdaje się nie mieć ograniczeń. Wybierać można w nieskończonej ilości wzorów i kształtów. Piękne duże, złocone żyrandole świetnie sprawdzą się w dużych korytarzach lub nad schodami. Natomiast lampy, które z zewnątrz mienią się srebrnym kolorem i odbijają wszystko dookoła, w środku będąc wypełnione miedzianymi barwami to idealne rozwiązanie do nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeń.

Lampy stojące

Lampy designerskie stojące kojarzą się najbardziej z oświetlonym kącikiem pokoju, w którym stoi fotel, a na stoliku obok leży książka, którą ktoś przed chwilą skończył czytać. Jak w przypadku innych lamp, wzorów jest cała masa. Funkcje pełnią praktycznie te same co lampy stołowe, a więc ich głównym zadanie jest doświetlenie pomieszczenia.

Jakie wybrać?

To jakie lampy wybrać zależy w głównej mierze od wystroju mieszkania czy domu. Jednak można także style łączyć, co daje szczególnie duże pole do popisu osobom kreatywnym.Ceny są zróżnicowane, więc nie powinno się nimi kierować, a raczej brać pod uwagę funkcjonalność oraz sam wygląd i styl, aby pasowały do wystroju pomieszczeń.